Kullanım Şartları

Belge no : EtkinlikAra.com/kullanici-sartlari – V1.0.01.2019 Comodo SSL 2024K – SecureTrue™

Kullanıcı Sözleşmesi Ön Bilgilendirme Metni
EtkinlikAra™.com ‘u ziyaret ederek, mobil uygulamaları kullanarak bireysel (şahıs) veya kurumsal (özel veya resmi) üye / ziyaretçi, kullanıcı olarak “Kullanıcı Sözleşmesini” okuduğunuzu, anladığınızı, hüküm ve şartlarını istisnasız kabul ederek, tamamını onayladığınızı ve burada yazan tüm mevzuat, kural ve maddelere uygun olarak hareket edeceğinizi acıkça beyan etmiş olursunuz. EtkinlikAra™ buradaki şart, koşul, kural ve maddeleri EtkinlikAra™ ‘nın kendi iradesi ile koşulları, resmi mevzuat ve yayıncılık politikası mevzuatları gereğince de haber vermeksizin değiştirebilir, kaldırabilir ve yeni maddeler ekleyebilir. Üye, Ziyaretçi ve kullanıcılar siteyi ve mobil uygulamaları her kullandıklarında buradaki yenilik ve değişiklikleri kontrol ederek görmüş, okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

Önemli Uyarı : Tüm üyeler, kullanıcı, ziyaretçiler, organizatörler, sanatçılar, resmi kurum ve kuruluşlar, şahıslar ve tüzel kişiler ile İşletme, mekan ve yer sahipleri ile etkinlik yayıncıları, site editörleri, yardımcı kurul ve kuruluşlar kısaca EtkinlikAra™ sitesini, sosyal medya kanallarını ile IOS ve Android uygulamalarını kullananlar “Kullanıcı Sözleşmesi Ön Bilgilendirme Metni” ni eğer kabul etmiyorsanız lütfen Web Sitesini – Mobil Uygulamalarını kullanmaya devam etmeyiniz.

Taraflar A :  EtkinlikAra™ ( Tescilli Marka ) Türk Patent Enstitüsü tarafından 2015 53970 241″441 38/41 Marka ve Tescil Yayın kararı ile koruma altına alınmıştır.

38- Radyo ve televizyon, internet yayın hizmetleri. Haberleşme hizmetleri (internet servisi sağlama hizmetleri dahil). Haber ve Yayıncılık ajansı hizmetleri.

41- Eğitim ve öğretim hizmetleri. Sempozyum, konferans, kongre ve seminer düzenleme, idare hizmetleri. Spor, kültür ve eğlence hizmetleri (sinema, spor karşılaşmaları, tiyatro, müze, konser gibi kültür ve eğlence etkinlikleri için bilet sağlama hizmetleri dahil). Dergi, kitap, gazete v.b. gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil). Film, televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri. Haber muhabirliği hizmetleri, foto-muhabirliği hizmetleri. Fotoğrafçılık hizmetleri. Tercüme hizmetleri. ve resmi evraklarda belirtilen diğer Faaliyet alanlarını kapsamaktadır.

Taraflar B : Kullanıcı; Ziyaretçi, üye, organizatör, şahıs(kişi), tüzel kişi, Şahıs Şirketi, Limited Şirketi, Anonim Şirketi, Sponsorlar, Katılımcı Kurumsal Üyeler, Etkinlik Düzenleyici, Sanatçı, Eğitmen, Yarışmacı, Gruplar, Şarkıcılar,  Yazar,  Sporcu, Medya Tv, Gazete, Radyo, Yazılı, sözlü, dijital ve İnternet Yayıncıları (web siteleri) Etkinlik Sahipleri, Etkinlik hizmetleri sunanlar, Yer ve Mekan Sahipleri, Taşımacılık ve ulaştırma hizmetleri ve EtkinlikAra™ ‘yı kullanan tüm Gerçek ve Tüzel Kişiler bundan böyle kısaca “Kullanıcı” olarak anılacaktır. Gerektiği durumlarda ilgili unvanları maddelerde belirtilebilir.

Madde 1.0 Tanımlar ve Tanımlamalar :
EtkinlikAra™ : Tescilli Marka, Marka Adı Şirket, Site yada Uygulamaya verilen ön isimdir.
Siteler : http://www.etkinlikara.comhttps://www.etkinlikara.com – sub(alt) domainler ve /*.* uzantılarını belge yazı içerik resim ve dökümanları içerir.
Uygulama : IOS Uygulama (Apple Uygulması) ve Android Uygulaması (Google Play Mağaza) Smart TV ve Akıllı Saat Uygulamaları dahil.

Kullanıcı :
Siteye üye olan / olmayan – bu sitede ve uygulamalarda bulunan içeriklerden hizmetlerden faydalanan, yararlanan “Taraflar B” de bulunan tüm gerçek ve tüzel kişiler ile “Önemli Uyarı” bölümünde bahsedilen diğer tüm kişiler, kurum ve kuruluşlara verilen isimdir.

Etkinlik : Sitede yayınlanan tüm içerikler ve dokümanlar, konser, tiyatro, show ve kültür sanat olay ve aktiviteleri gibi aktivitelere verilen genel isimdir.

Alıcı :
Site ve Uygulamalarda sunulan hizmet, ürün ve biletleri satın alarak, kiralayarak kendi lehine kullanım için bedel ödeyen tüzel veya gerçek kişilerdir.

Etkinlik Yayıncısı / Düzenleyicisi (EDY):
EtkinlikAra™ üzerinde tüm kategorilerde içerik, ürün ve etkinlik paylaşan, yayınlayan, organizatör, sanatçı, menajer, mekan sahibi gibi etkinliğin ilk sahiplenicisidir, etkinlik ile ilgili tüm sorumluluklar bu aşamada etkinlik yayıncısına aittir.

Mekan / Yer (Organizatör) : EtkinlikAra™ üzerindeki etkinliklerin yayınlandığı düzenlendiği, gerçekleştiği yer veya mekandır. Etkinlik Mekanları açık ve kapalı alanlarda olabildiği gibi online mekanlar olarak da geçebilir.

Platform: EtkinlikAra™ ‘nın kullanıcı’larına sunduğu önceden hazırlanmış etkinlik mekan reklam ve içerik ekleyebilecekleri arayüz olarak geçmektedir.

Üyelik Ücretleri :  Farklı izin ve özelliklere sahip kullanıcı yetkilendirilmesi için talep edilen miktardır. Farklı üyelik ve hizmet türüne göre fiyat ve yetkileri vardır özetle aşağıdaki gibidir ;
            Üyelik 1 : Ücretsiz Üyelik – Free
            Üyelik 2 : Ücretli Üyelik – Silver
            Üyelik 3 : Ücretli Üyelik – Gold
            Üyelik 4 : Ücretli Üyelik – Platin

            Kurumsal 1 : Aylık Ücretli Üyelik
            Kurumsal 2 : Aylık Ücretli Üyelik
            Kurumsal 3 : Aylık Ücretli Üyelik

Sponsorlar : EtkinlikAra™ 3 farklı konsept halinde sponsorluğa izin vermektedir, 1- Ana Sponsor, 2- Ulaşım ve iletişim sponsorluğu, 3- Yiyecek ve İçecek sponsorluğu olarak adlandırılırlar, detaylara “Sponsor ve İş Ortaklığı” sayfasından ulaşabilirsiniz.

Güvenli Hesap : Etkinliklerin bilet satışlarından gelen ödemelerin bekletildiği hesaptır. Anlaşmalı banka etkinlik bittikten sonraki 5 iş günü içerisinde, miktarın etkinlik yayıncısı, Mekan, yada organizatörün belirttiği hesaba aktarılması ile kapatılır.

Hizmet Bedeli : Etkinlik biletlerinden, rezervasyonlardan, ürün satışlarından  elde edilen miktarın belirli bir bölümünün EtkinlikAra™ hesabına aktarılan tutarıdır. Bu tutara hizmet bedelinin yanı sıra, Eğlence vergisi ve kdv eklenir.

Katılımcı : Bir etkinlik veya mekan için rezervasyon yada, bilet alarak katılan kişi veya gruplara verilen genel isimdir.

Madde 2 – Kullanıcı Sözleşmesinin içerdiği Konular ve Genel Kapsam
EtkinlikAra™ tarafından düzenlenen kullanıcı sözleşmesi, tarafların hak ve sorumluluklarını ilgili yükümlülüklerini açıkça beyan eder, bu kapsamda Kullanıcı ve EtkinlikAra™ yönetimi burada belirtilen kural ve maddeleri açıkça okumuş, kabul etmiş ve bunlara uygun olarak davranacağını uyum sağlayarak hareket edeceğini onaylarlar.

Madde 3 – Hak ve Hizmetlerin Başlaması

Kullanıcı site yada uygulamayı kullanmaya başladığı anda bu kullanıcı sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bu noktada EtkinlikAra™ ‘ya tanımlanan tüm yasal haklar bu sözleşme kapsamında açıkça uygulanmaya başlanmıştır.

Kullanıcıların hakları ise sadece üyelik işlemini tamamlaması ile başlayabilir. Üyelik işlemi için kullanıcıdan istenilen bilgi ve belgelerin site üzerinden ilgili alanların doldurulması / yada talep edilen belgelerin adrese posta/eposta ile gönderilmesi gerekmektedir, bu bilgiler ve belgelerin onayı EtkinlikAra™ yönetimi tarafından onaylanması ile başlatılabilir. Üyelik işlemi başarı ile tamamlanmayan kullanıcılar tüm hak ve yetkilerini reddetmiş sayılır. Üyelik onayında EtkinlikAra™ onay verme yada üyeliği reddetme hakkını gizli tutar, yani EtkinlikAra™ istediği üyeliğe onay vermede tek yetkilidir.

EtkinlikAra™ ‘ya üye olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak akli/zihinsel özrü bulunmaması gerekmektedir. Üye, Üyeliğin devamı için uzaklaştırma cezası almamış olması yada üyeliğinin otomatik sona ermesi bunların dışında Üyeliğin EtkinlikAra™ tarafından haber vermeksizin iptal edilmesi veya yasaklanması ile üye tüm haklarını kaybetmiş olduğunu kabul eder.

Madde 4 – Üyelik ve Kullanıcı İptali Gerekçeleri

EtkinlikAra™ yönetimi gerektiğinde kullanıcının üyeliğini tek taraflı olarak haber vermeksizin fesih yetkisine de ayrıca sahiptir.
– Halkı Kışkırtmaya yönelik içerik ekleme, yorum yazı ve doküman yayınlamak,
– Yasa dışı eylem, gösteri, yürüyüş planlamak, alakalı yorum ve içerik üretmek
– Hakaret, Aşağılama, Alçaltıcı, Küçük Düşürücü yorum, içerik oluşturmak
– Etkinlik ve Mekanlar hakkında haksız içerik oluşturmak, kötülemek, karalamak
– Diğer üye ve kullanıcılara hakaret, küfür ve ahlak dışı davranışlarda bulunmak
– Siteye ve Uygulamalara olumsuz yorum ve hakaret içerikli yazılar yazmak
– Her Türlü, Küfür, Hakaret, Aşağılama, Karalama, Siyasi ve Dini Yorum yapma, Tartışma
– Başkasının Kredi kartını ve hesabını izinsiz kullanma
– Sahte hesap oluşturma
– 18 Yaş altı kullanıcı tespiti
– Yanıltıcı Reklam ve Etkinlik Yayınlama
– Devlet kurum ve kuruluşlarına yazılı yada sözlü saldırıda bulunma
– Kamu görevlilerine, kolluk kuvvetlerine ve diğer güvenlik görevlilerine karşı yapılan eylemler
– Sahtecilik ve Dolandırıcılık tespiti
– Halkı kurum ve kuruluşları yanıltmaya yönelik içerik ve etkinliklerin paylaşılması
– Siteyi yanıltmaya yönelik girişimlerde bulunulması
– Başkasının hesabını kullanma, Aynı hesap ile başka bir kullanıcını tespiti (EtkinlikAra™ sürekli IP/MAC kontrolü ile ortak kullanımı belirleyebilir.
– İkiz hesap ile etkinlik yada mekan yayınlamaya çalışmak
– Kullanıcının herhangi bir yöntem ile siteye zarar vermeye çalışması diğer platform ve siteler üzerinde karalayıcı ve aşağılayıcı yorum-yazı ve davranışlarda bulunması.
– Hayali etkinlikler düzenlemeye çalışmak planlamak yada bu ve bunun gibi olaylara teşebbüs etmek
– Yalan beyanda bulunmak, girilen bilgilerde ve belgelerde tutarsızlık – sahtecilik tespiti
– Sitedeki ilgili yazı doküman görsel ve kod gibi içeriklerin incelenmesi, yayınlanması paylaşılması
– Diğer üyelere rahatsız edici, rencide edici, cinsel içerikli mesaj yollaması
– Cinsel açık görseller ve yazılar paylaşılması
– Spam içerik ve görsel paylaşım yapanlar
– SEO içerikli yayınlar ve etkinlikler oluşturmak
– Diğer üyelerden para, yorum, fotoğraf ve paylaşım gibi taleplerde bulunulması.
– DDoS saldırıları, admin panel ve site hack saldırıları, Server ve veritabanı saldırıları, açık arama ve sızma çalışmaları, veri çalma ve güvenlik ihlalleri tespitinde;

Yukarıdaki maddelerin uygulanması, denenmesi ve eyleme geçirilmesi ile EtkinlikAra™ ‘nın yada üyelerinin zarara uğraması halinde oluşacak maddi ve manevi tüm zararları ve kayıpları girişimde bulunan kişi, grup, Şirket ve üyelerden yasal tazmin yolu ile ödemeye mecbur edilir. Bu ve benzeri durumlarda EtkinlikAra™ hiç bir sorumluluğu kabul etmez ve herhangi bir tazmin ödemeye mecbur bırakılamaz. Bu durumlarda EtkinlikAra™ ‘ya maddi yada manevi hiçbir dava açmayacağınızı ve yasal süreç başlatamayacağınızı kabul etmiş sayılırsınız. EtkinlikAra™ ‘ya yapılacak tehdit, saldırı ve kışkırtma girişimleri sonucunda Kocaeli mahkemeleri ve özel hukuk büroları yetkilendirilmiştir.

EtkinlikAra™ ve Kullanıcıların Hakları ve Yükümlülükleri

A – EtkinlikAra™ nın sunduğu hizmetler ve özelliklerden faydalananlar uygulama ve siteyi aktif yada pasif olarak kullananlar, yalnızca resmi hukukun istediği biçimde yasa ve kurallara uygun amaçlarla site ve uygulamalar üzerinde işlem ve paylaşımlar yapabilirler. Kullanıcı’ların, mobil uygulamalar ve site içeriğinde yaptığı tüm işlemler ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk tamamen kullanıcıların kişi, şahıs yada tüzel kişilerin (firma-işletme) kendilerine aittir. Her Kullanıcı EtkinlikAra™ ve-veya başka bir üçüncü şahsın şahsi haklarına veya mallarına tecavüz teşkil edecek şekilde, Uygulama ve Site dahilinde bulunan yazılar, görseller ve işitsel(ses)leri fotoğraf, resim, logo, müzik dahil, video kliplerini, php css jpg. png ve diğer tüm /.* dosyalarını, MySQL ve MsSQL veri tabanlarına erişmeyeceğini, kopyalamaya cağını, dağıtmayacağını, işleyerek değiştiremeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla EtkinlikAra™ ile doğrudan ve-veya dolaylı yollarla rekabete ve sürece girmeyeceğini siteyi ve uygulamayı ilk ziyareti ile birlikte bu sözleşmenin tamamını kabul, beyan ve taahhüt eder. EtkinlikAra™ ismi altında açılan diğer tüm web siteleri, uygulamaları adresleri markayı zarara uğratacağından başka bir kopyası yada benzeri türetilemez bu durumun tespiti halinde EtkinlikAra™ uyarı yapmaksızın tazmin hakkını başlatacağını açıkça taahhüt ve beyan eder.

Site içeriğindeki servislerin ve hizmetlerin kötüye kullanılması, kopyalanması ve bunların paylaşılmasından doğan tüm sorumluluk kişilere aittir.

B – EtkinlikAra™ web sitesinin, ios ve android uygulama ve hizmetlerin sorunsuz ve kesintisiz olacağını yada site ve uygulama içeriklerinin kullanılmasıyla diğer yollar ile siteye doğrudan yada farklı yollarla bağlantı yapılmasıyla istenilen sonuçların elde edileceğini garanti ve beyan etmez. Server, Sunucu, Hosting yada internet altyapısından kaynaklanan bağlantı sorunları 3.parti yazılımların banka, db ve ödeme yöntemlerinde sorun yaşanmayacağına dair garanti ve taahhüt vermez. EtkinlikAra™ nın site ve uygulamalarında adı geçen hizmetler ile güncellik, doğruluk, hatasızlık ve harita adres sorunları, iletişim bilgileri, etkinlik başlama saati, yer ve zaman bilgileri ve gps bilgileri gibi bulunan içeriklerin doğruluğu hakkında garanti ve taahhüt vermemektedir. Site ve uygulama kullanıcıları bu uyarıları peşinen kabul etmiş sayılır, sitede ve uygulamalardaki içeriklerin yanlış/hatalı olması sonucunda doğabilecek zararlardan EtkinlikAra™ sorumlu tutulamaz. Sonuç olarak site ve uygulamalardan kaynaklanan zararlar için EtkinlikAra™ kullanıcılar hiç bir suretle EtkinlikAra™ yı sorumlu tutamaz ve hak talebinde bulunamaz. Site ve uygulamalarda kullanılan dosyalarda bilgisayar ve mobil cihazlarınızda oluşacak zararlı dosya, çökme bozulma gibi durumlar için EtkinlikAra™ garanti vermemektedir. bu durum tamamen kullanıcıların kendi inisiyatifinde olup bulaşabilecek virüs ve zararlı yazılımlardan EtkinlikAra™ sorumlu değildir. Kullanıcılar bu maddedeki tüm açıklama ve uyarıları peşinen kabul etmiş sayılırlar.

EtkinlikAra™ sunucuları 3. taraf servis sağlayıcılar tarafından sağlandığı için oluşabilecek hack yöntemi ve izinsiz giriş ile site içeriklerine erişilmesi değiştirilmesi ve yanıltıcı içerikler ve yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı güvenlik garantisi vermediğini açıkça beyan ve taahhüt eder kullanıcılar bu açıklamaları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılırlar. Olası veri hırsızlığında EtkinlikAra™ sorumlu tutulamaz.

C – EtkinlikAra™ web sitesi ve IOS ve Android uygulamalarında bulunan hizmetleri şartları, ücretleri, özellikleri kullanıcıların sisteme yükledikleri etkinlik, mekan yorum ve açıklamaları istediği üye gruplarına ve 3. kişilere kapatma, saklama, erişimini engelleme, değiştirme yada yayından kaldırma hakkına sahiptir. Bu işlemleri haber ve bildirimde bulunmadan yapma hakkını saklı tutar.

D – EtkinlikAra™ ‘nın kullanımı esnasında Kullanıcı Sözleşmesi ve içeriğinin ihlali tespiti halinde ilgili kişi, kurum ve kuruluşların üyeliklerini iptal ederek siteyi kullanmalarına hemen son verebilir, EtkinlikAra™ yönetimi dilerse üyeliği geçici olarak yada sürekli olarak erişime kapatabilir. Bununla birlikte kullanıcının rezervasyon, bilet, davetiye, mekan ve etkinliklerini, ödüllerini, sayfalarını yayından kaldırabilir ve iptal edebilir bu durumun muhatapları hakkında ise tüm yasal yollara başvurabilir.

E – Site ve mobil uygulama kullanıcıları site dışından mekan, organizatör, menajer, sanatçı yada yazar gibi etkinlik yayıncıları ile iletişime geçerek bilet, davetiye ve erişim hakları gibi taleplerde bulunamaz kendi aralarında para – bilet transferleri yapamazlar, Site ve Mobil uygulamalarda olabilecek açık ve hatalardan faydalanarak kendi menfaatleri ve 3. şahıs ve firmalar için kullanamazlar. Bu durumların tespiti halinde EtkinlikAra ‘nın ve üyelerinin uğrayacağı tüm zararları tazmin edeceklerini taahhüt beyan ve kabul ederek onaylarlar.

F – Site ve mobil uygulamalarda yayınlanan mekanların, etkinlik programlarının, ürün ve içeriklerinin değişmesi iptal edilmesi ertelenmesi, saatinin gününün veya yerinin değişmesi yada geç başlaması gibi sebepler haricinde, katılım sağlanan etkinlik yada olayın beklentileri karşılamaması, hataların ve eksikliklerin oluşması bunların haricinde Organizatör, Sanatçı yada Mekan tarafından verilen hizmet ve sözler gibi taahhütlerin gerçekleştirilmemesi, tamamlanamaması servis ve sunumlarda değişiklik yapılması ile oluşabilecek diğer sorunlar karşısında EtkinlikAra™ nın kullanıcı yada 3.kişilere karşı herhangi bir maddi yada cezai sorumluluğu yoktur.

Etkinlik alanında, mekan veya yerinde mekan sahibine, katılımcıların kendilerine yakınlarına, evcil hayvan yada değerli eşyaları ile birlikte diğer üye ve kullanıcılara, taşınabilir ve taşınamaz mal ve mülke araç, ekipman ve eşyalara gelebilecek maddi veya manevi zararlardan EtkinlikAra™ hiç bir şekilde sorumlu değildir. Etkinlik alanının yer ya da mekanının korunması ve güvenliğinden, eğer etkinlik içeriğinde tur ve ulaştırma hizmeti varsa kara yolu, demir yolu, deniz yada hava yolu ile olan tüm ulaşım sürecinden etkinlik düzenleyicisi sorumludur. Bu süreçte EtkinlikAra™ hiç bir sorumluluk kabul etmez tüm etkinlik düzenleyiciler, mekan sahipleri ve kullanıcılar bu şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar ve EtkinlikAra™ dan hiçbir hak yada tazmin talebinde bulunamazlar.

Etkinliğe katılan katılımcı ve kullanıcıların etkinlik mekanında etkinlik sürecinde, etkinlik esnasında ve sonrasında yapacağı alışveriş, konuşma, hareket, yasadışı madde ve alkol kullanımı, hal ve davranışlar gibi şahsi ve ikili ilişkilerle olan süreçte yaşanabilecek kanuni ve dini kurallar açısından EtkinlikAra™ ve yönetimi hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz etkinlik mekanında olan olaylar süreçler alışkanlıklar ve davranışlar kişilerin kendi öz iradesine bağlı olduğundan tüm davranışlar sahiplerine aittir. Etkinlik sırasında alınan alkol, yasadışı bağımlılık yapan toz ve haplar gibi kullanımı zararlı olan maddeler tarafından gerçekleşebilecek tüm cezai ve hukkuki süreçten EtkinlikAra™ ve yönetimi hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

G – Üyeler ve Kullanıcılar da dahil olmak şartı ile 3. kişiler yer ve mekan sahipleri, organizatörler, çalışanlar, sanatçılar ve etkinlik katılımcılarının sunduğu yayınladığı içeriklerden EtkinlikAra™ yöneticilerinin ve çalışanlarının sorumluluğu yoktur. EtkinlikAra™ sadece Mekan sahiplerinin, kurum – kuruluş, şahıs yada organizatörlerin etkinliklerini yayınlama ile mükelleftir. Etkinlik Yayıncısı tarafından yayınlanan bilgiler, içerikler ve görsel işitsel ögelerle birlikte tanıtım ve video içeriklerinin doğruluğu ve hukuk ve yasalara uygunluğunun taahhüdü tamamiyle bu etkinlik ve aktiviteleri gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bu sebeplerle EtkinlikAra™ kullanıcı ve üyeler de dahil olmak şartı ile 3. kişiler tarafından sağlanan tüm hizmet ve servislerin, içeriklerinin güvenliğini, doğruluğunu yasalara ve hukuk açısından uygunluğunu garanti ve taahhüt etmemekle birlikte oluşabilecek maddi ve manevi zararlardan da sorumlu tutulamaz.

H – Üye ve Kullanıcı organizatör yada mekan sahibi bilgi ve dökümanlarının, yasal mevzuat hükümleri gereğince veya mahkeme emri yada güvenlik güçlerinin yazılı talebi ile EtkinlikAra™ ‘da bulunan ticari, gizli ve özel veri ve bilgileri maliye, asker, polis ve savcı gibi ilgili idari makamlara açıklama ve sunmaya yetkili olacağını ve bu sebepler karşısında EtkinlikAra™ markası, yönetimi ve çalışanları dahil olmak üzere hiç bir şekilde tazminat ve hak talebinde bulunamayacağınızı önemle hatırlatırız.

1 – Kullanıcı, EtkinlikAra™ ‘da bulunan süreçler çerçevesinde görev, sorumluluk resmi ve yasal prosedürlerini uygularken, Site ve uygulamaların araçlarından ve hizmetlerinden yararlanırken  Site ve uygulama üzerinden herhangi bir işlemi gerçekleştirirken Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Sözleşmesi ile birlikte yasa ve kurallara, uygun olarak hareket edeceğini sayfalar ve dökümanlarda bulunan şartlar ve koşulları kendi öz iradesi ile anladığını tüm uyarı bilgilendirme ve açıklamaları dikkatli şekilde düşünerek onayladığını kabul ve beyan eder.

2 – EtkinlikAra™ da bulunan Kullanıcılara sunulan genel ve özel hizmetlerden faydalabilmeleri kullandıkları mobil uygulamalar ve sitedeki araçlara erişim için gerekli olan bilgiler ( kullanıcı adı, eposta adresi şifre ve telefon ) gibi bilgilerin saklanmasındaki sorumluluğu kullanıcılara aittir, Kullanıcı kendisine ait bilgilerini bunun yanında sisteme kayıt ettiği giriş, özel ve şahsi bilgilerinide 3. kişi ve kurumlar karşısında korumak ve saklamak yükümlülüğündedir. Bu bilgilerin kendisi yada başkaları üçüncü kişilerin kullanımı ile site ve mobil uygulamalar üzerinden yapılan her türlü işlemlerden ve üçüncü kişi ve kurumların uğradığı maddi ve manevi zararlardan EtkinlikAra™ doğrudan ve dolaylı yoldan sorumlu tutulamaz.

Kullanıcılar; Gerçek veya Tüzel kişiler, kendi şifrelerini bilgilerini ve üyeliklerini paylaşmaları, yada üçüncü kişilerin kontrol ve idaresine geçmeyeceğini garanti ve taahhüt ederler. bu bilgiler ile yapılacak tüm işlemlerden Kullanıcı sorumludur ve EtkinlikAra™ Madde 4 gereğince üyelikleri bilgilendirme yapılmadan sonlandırılabilir, yada yasal mevzuat gereği hukuki süreç başlatabilir.

3 – Uygulamalar ve Site özellik ve hizmetlerinden yararlanmak üzere başka kişilerin bilgilerini legal ya da illegal yollar üzerinden ele geçirmiş kişilerin uygulamalar ve site üzerinden yapacakları her türlü işlem ve eylemin hukuksal ve cezai açıdan sorumluluğu bunu yapan gerçek ve tüzel kişilere aittir. Bu şekilde işlem yapan kişiler yüzünden EtkinlikAra™’nın 3. kişi, kurum, kuruluşlara, etkinlik düzenleyicisine, organizatöre, üye ve kullanıcılara, mekan ve yer sağlayıcılara karşı herhangi bir yasal, hukuksal ve cezai sorumluluğu yoktur ve olduğu iddaa edilemez.

Kullanıcıların site ve uygulamalar üzerinden  bilet, kupon, fırsat, hizmet, reklam, sayfa yada ürün alma işlemleri ve devamında bu işlemleri sistem üzerinden iptal etme, vazgeçme, yada sahip olduğu hizmet, bilet yada ürünü başka kullanıcı yada 3. kişi ve kurumlara devretme hak ve yetkisi kesinlikle yoktur. Yapılan her türlü işlemin tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kullanıcıların kendilerine aittir. EtkinlikAra ‘nın kullanıcılara yada 3.kişilere karşı para iadesi yada başka bir aktivite, hizmet yada etkinlik ile değişim yapma, iade alma, hizmeti iptal etme gibi taahhütleri olmayıp 3.kişilere ve kullanıcılara karşı maddi ya da manevi sorumluluğu da olmayacaktır.  Bu sebepler dışında ancak etkinlik düzenleyicisi tarafından site ve uygulamalar üzerinden duyurulan etkinlik yada aktivitenin herhangi bir sebep ile belirtilmiş olan tarihte yada adreste yapılmaması veya yapılamaması durumunda kullanıcıların 3 iş günü içerisinde bu durumu EtkinlikAra™ yönetimine bildirmesi gerekmektedir, yapılacak olan kontrol ve değerlendirmeler neticesinde etkinlik iptal olmuş, ertelenmiş yada yapılmamış olduğu tespit edilirse site ve uygulamalar Sadece Site ve uygulama üzerinden bilet alma işlemini tamamlamış kullanıcılara ücretleri EtkinlikAra™ tarafından eft yada kredi kartlarına iade edilir. Belirtilen 3 iş günü içerisinde etkinlik veya etkinlik düzenleyicisi, organizatör ve mekan sahibi hakkında etkinliğin oluşmadığı / gerçekleşmediği hakkında bildirim gelmemesi durumunda etkinlik gerçekleşmiş sayılır, elde edilen bilet ve hizmet satış hasılatı etkinlik düzenleyicisine aktarılır edilir.

Site veya uygulama üzerinden bilet “satın al” linki başka bir siteye uygulamaya yada etkinlik düzenleyicisinin belirlediği gişe adresine yöneliyorsa katılımcılar bilet iade ücretlerini direkt etkinlik düzenleyicisi, organizatör yada mekan sahibinden tahsil etmek zorundadır, EtkinlikAra™ dışında satılan biletlerin sorumluluğu EtkinlikAra™ ‘ya yüklenemez ve Katılımcılar EtkinlikAra™ ‘dan herhangi bir hak ve ücret talebinde bulunmayacağını garanti, taahhüt, kabul ve beyan eder.

4 – Kullanıcı’lar, site ve uygulamalar dahilinde / üzerinde kendileri tarafından sağlanan ve belirtilen tüm bilgi, belge ve içeriklerin doğruluğunu hukuka uygun ve yasal olduğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler. EtkinlikAra™ kullanıcıların kendileri tarafından web sitesi ve mobil uygulamalara yüklenen, değiştirilen veya sağlanan bilgi belge ve içeriklerin doğruluğunu araştırma bu bilgi ve içeriklerin güvenli doğru ve hukuka uygun olduğunu 3.kişilere, site üyelerine ve etkinlik düzenleyicisine taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi söz konudu diğer belge bilgi ve içeriklerinde yanlış veya hatalı olmasından kaynaklanan ve bu durumdan doğan hiçbir zarardanda sorumlu ve muhattap tutulamaz

5 – Kullanıcılar, EtkinlikAra™ ‘nın yazılı ve onaylı iznini almadan kullanıcı sözleşmesinde geçen hak ve sorumluluklarını tamamını yada belirli bir kısmını diğer kullanıcılara ve katılımcılara aktaramaz, kullanımına sunamaz ve devre demezler. Bu gibi durumların tespitinde Madde4 dikkate alınarak kullanıcı tüm haklarından vazgeçmiş sayılır, oluşabilecek kayıp, zarar ve ziyan için EtkinlikAra™ ‘dan hiç bir hak, mağduriyet, maddi yada manevi talepte bulunmayacağını taahhüt, kabul ve beyan eder.

6 – EtkinlikAra™ site ve uygulamaları üzerinden kendi iradesi ve kontrolünde olmayan 3. kişiler satıcılar, sağlayıcılar ve diğer kişilerin sahip olduğu, yönettiği işlettiği başka web sitelerine, reklamlarına, uygulamalarına, dosya ve içeriklerine  “bağlantı” ve erişim “link”(leri) butonlar, görsel içerikler yazılar verebilir. EtkinlikAra™ verilen bu bağlantı ve linklerin güvenliğini, yasalara uygunluğunu, yasadışı, aldatıcı içerik ve dökümanların olup olmadığını kotrol etmekle yükümlü değildir. verilen linkler bağlantı dosya ve yazılar sonradan değiştirilebileceği gibi kullanıcıların zarar görmesini hedefleyen bağlantılarada dönüştürülebilirler. Kullanıcılar bu gibi durumlarda, kendi bilgilerini, cihazlarını, banka hesap ve diğer verilerini hak ve yükümlülüklerini korumak zorundadırlar, şahsi bilgilerini, kart ve hesap bilgileri gibi detayları paylaşmaları neticesinde doğabilecek maddi ve manevi zararlardan EtkinlikAra™ yı sorumlu tutamayacağı gibi hiç bir hak talebinde de bulunamazlar.
Uyarı: EtkinlikAra™ olarak işlem yapacağınız diğer 3.parti uygulama marka, işletme ve web sitelerini dosya ve linklerinin güvenilirliğini araştırmaları SSL sertifikalarına, ticari ve resmi belge dökümanlara sahip olmaları gibi, mevcut şikayet ve yorumları olası zarara uğratacak içerikleri de taramasını ve bu işlemlerin neticesine göre aksiyon almalarını tavsiye edilir.

Özetle : Mobil Uygulama ve Site üzerindeki ‘link’ler vasıtasıyla erişilen portallar, web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu ‘link’ler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında EtkinlikAra™ ‘nın herhangi bir sorumluluğu yoktur, kullanıcılar bunu kabul ve taahhüt ettiklerini beyan ederler ve oluşabilecek her türlü maddi ve manevi zarar karşısında EtkinlikAra™ ‘dan herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

T2 – EtkinlikAra™ kullanıcıların site ve uygulamalardaki hizmetlerden etkin ve faydalı olacak bir şekilde yararlanması için site ve uygulamalarda sunmuş olduğu özellik ve hizmetlerini istediği şekil, zaman ve çerçevede duyurma bildirme uyarlama, değiştirme, ekleme, kısıtlama, kaldırma ve düzenleme hak ve yetkisine sahiptir kullanıcılar yapılan bu değişikler neticesinde herhangi hak ve tazmin talebinde bulunamazlar EtkinlikAra™ bu değişiklikleri haber vererek yada haber vermeksizin gerçekleştirebilir.

EtkinlikAra™ ve Etkinlik Düzenleyicisinin Hak ve Yükümlülükleri

Site ve Uygulamalarda görev ve sorumluluk alan Etkinlik Yayıncısı / düzenleyicisi (EDY) aynı zamanda EtkinlikAra™ kullanıcısı da olabilir ancak etkinlik düzenleyen ve yayıncı olarak da aşağıda belirtilen tüm hüküm ve şartlara da uyacağını istisnasız ve bilinçli olarak gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Gayrikabili Rücu nedir?;  sözlük deki anlamı “değiştirilemez, geri dönülemez, geri çevrilemez” anlamına gelmektedir. Basit bir anlatımla; tüm hak ve alacaklarımı ibra ediyorum, geri dönülemez bir şekilde bu haklarımdan vazgeçiyorum anlamı taşır.

EA1 – Etkinlik Düzenleyici / yayıncı hiç bir şekilde site ve uygulamalar üzerinden legal olmayan etkinlikler düzenlemeyeceğini, yayınlayacağı tüm etkinlikleri yasal hüküm koşul ve mevzuatlara etkinlik ile ilgili taahhüt ettiği, yayınladığı ve duyurduğu tüm şart ve koşullar çerçevesinde ve bu şart ve koşullara uygun olarak gerçekleştireceğini bunun aksi – tersi olması durumunda 3. kişilere, site ve uygulama kullanıcılarına veya EtkinlikAra™  ‘ya karşı tüm cezai ve hukuksal sorumluluğun kendisine ait olacağını bu konuda hiç bir hak talep etmeyeceğini olası aykırı bir sonuç karşısında çıkabilecek, maddi ve manevi cezai ve hukuksal sorumluluğu istisnasız ve itirazsız olarak tamamını gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

EA2 – Etkinlik düzenleyicisi (EDY) etkinlik yayınını başlatmadan önce resmi ve hukuki olarak tüm izinleri ve belgeleri yetkili resmi makam ve ilgili kişi ve mecralardan aldığını önceden taahhüt eder. Bu kapsamda (EDY) Ses Şiddeti, Gürültü, Telif hakları, Trafik, ortam ışıklandırması, etkinlik alanında / mekanında tüketilecek yiyecek ve içeceklerin güvenlik, yasallık, izinleri gibi.

EA3 – Etkinlikler ve olaylar için katılım talebi bilet ve hizmet satış işlemleri Etkinlik Düzenleyici / yalayıcısına (EDY) tarafından belirtilen kapasite ve yerin dolmasına kadar yada etkinliğin başlangıç saatine kadar devam eder. EDY içerik oluşturma esnasında kapasite ve zaman belirtmek zorundadır, kapasite üzerinde yapılan bilet ve hizmet satışlarına dair alınacak yazılı ve görsel ispatlar ile şikayette bulunulması durumunda başvuruda bulunan Site ve Uygulama üzerinden bilet yada hizmet alan katılımcıların ücretleri Güvenli Hesap üzerinden 10 gün içerisinde iade edilir. EDY için ise kapasite sınırını aşma, fazla bilet satma ve katılımcıları mağdur etme gerekçesi ile toplam bilet satış tutarı üzerinden %30+KDV kesintisi ile EDY ‘nin hesabına aktarılır ve 1 uyarı cezası verilir. Kapasite dolması ve başlangıç saatinin dolmasıyla birlikte bilet satışlarını sonlandırmak ile EDY sorumluluğundadır.

EA4 – EtkinlikAra™ etkinliklere gidecek olan kullanıcıların katılım amacı ile hizmet ve bilet satış işlemi anlaşma çerçevesinde kendi site ve uygulamaları  üzerinden gerçekleştirdiği için satış işleminin tarafı ve sorumlusu olmayıp Kullanıcılara ve EDY’lere yada diğer üçüncü kişilere karşı hiç bir cezai ve / veya hukuki maddi ve manevi tazminat sorumluluğu bulunmamaktadır.

EA5 – EtkinlikAra™, her bir rezervasyon karşılığında belirlemiş olduğu hizmet bedellerini, rezervasyon ücreti üzerine ekler ve kullanıcılara sunar.

EA6 – Site ve uygulamalarda bulunan ve belirtilen rezervasyon ücretleri tamamen EDY ler tarından belirtilmektedir, EtkinlikAra™ ‘nın belirtilen bu rezervasyon ve hizmet bedelleri üzerinde hizmet bedeli haricinde hiç bir etki ve yetkisi bulunmamaktadır.

EA7 – Site ve uygulamalar üzerinden elde edilen satış, rezervasyon ve hizmet bedellerinden gelen hasılatın EDY lere aktarılması için KDV ve Eğlence vergileri dahil minimum 20 TL olması gerekmektedir. EtkinlikAra™ ‘nın sunduğu hizmet kesintileri ile birlikte oluşan miktar 20 TL nin altında olması durumunda EDY için + Bakiye olarak sisteme tanımlanır ve bir sonraki etkinlikte EDY ‘nin hesabına aktarılır.

EA8 – EDY ‘nin rezervasyon satışı sonucu elde etmiş olduğu hasılat, etkinlik katılımcıları tarafından herhangi bir itiraz, şikayet, ihbar gelmediği ve veya EtkinlikAra™ tarafından tespit edilmediği taktirde EtkinlikAra™ tarafından etkinlik gerçekleştikten sonraki 10 iş günü içerisinde EDY nin belirtmiş olduğu IBAN numarasına vergi ve hizmet bedelleri çıkarıldıktan sonra transfer edilir.

Herhangi bir sebeple ilgili etkinliği iptal etmesi durumunda toplanan hasılat, etkinlik katılımcılarına ödeme yöntemlerine uygun olarak iade edilecektir. Bu hususta tüm sorumluluk katılımcılara karşı etkinlik düzenleyicisine aittir, EtkinlikAra ‘dan herhangi bir talepte bulunulamaz, EDY ‘nin EtkinlikAra™ ‘nın sitesi ve mobil uygulamaları üzerinden satın almış olduğu hizmet ve yayıncılık bedelleri ise EDY ‘ye geri iade edilmez. EDY ‘nin yayınlama hakkını kaybetmiş sayılır ve yeni hizmet satın alması gerekir.

EA9 – Biletlerin ürün ve hizmetlerin alış ve satış işlemlerinden doğan hiç bir yasal sorumluluk EtkinlikAra™ ‘ nın bağlı olduğu resmi Şirket’e ait değildir. EDY ‘nin gerçekleştirdiği internet üzerindeki bu mesafeli satıştan ve tüketici haklarından EtkinlikAra™ ‘nın hiç bir sorumluluğu olmayıp bu hususta sadece etkinlik düzenleyen / yayınlayan (EDY) sorumludur. Şirkete bağlı olan EtkinlikAra™ web sitesi ve mobil cihazlardaki uygulamaları sadece etkinlik, yer, mekan, ve tanıtımların duyurulduğu geniş kapsamlı bir portal ve platformdur Bilet ve etkinlikler ile ilgili hizmetlerin alış satış işlemlerinin muhattabı Şirket değildir.

EA10 – EtkinlikAra™ da bulunan site ve uygulamalar üzerinde etkinlik yayınlamak için her bir etkinlik kapasitesinin minimum 2 kişi rezervasyon ücretlerinin ise minimum 20 TL olması gerekmektedir. bu limitlerin altında etkinlik düzenlenemez.

EA11 – Katılımcı ile EDY arasında oluşacak anlaşmazlıklar hizmet aksamaları ve taahhütlerin yerine getirilmemesi, Katılımcıların ahlak, düzen, yasal ve işletme kurallarını ve disiplini bozacak şekilde davranışlar sergilemesi durumunda EtkinlikAra™  sorumlu tutulamaz. Taraflar kendi aralarında olan anlaşmazlığı ve hak taleplerini yetkili mahkemeler ve ara buluculara taşımak zorundadır. olası dava ve hukuki süreçte tanık, şahit yada 3. kişi olarak EtkinlikAra™ ‘dan kesinlikle herhangi bir talepte bulunmayacağını peşinen kabul etmiş sayılır, tüm bu süreçler EDY – Mekan Sahibi ve Katılımcı arasında çözüme kavuşturulur. EtkinlikAra™ nın adı şirket ve yönetici, çalışan bilgileri dava dosyalarında geçirilemez. aksi durumda EDY / Mekan sahibi EtkinlikAra™ ‘ya 250.000TL tazminat ödemeyi peşinen kabul ve taahhüt eder.

EA12EDY ‘ler olası kaza, yaralanma, saldırı ve terör olaylarına karşı gerekli tüm tedbir ve önlemleri almakla mükelleftir. Üst aramada, ateşli silah, bıçak ve benzeri kişi ve mülke zarar verebilecek araç ve gereçleri yakalama tespit etme ve etkisiz hale getirmek ile sorumludur. Bunun için Xray tarama, erkek ve bayanlar için üst araması, çit ve çevre güvenliği, olası yangın, deprem, sel ve diğer doğal afetlere karşı yine tedbir ve önlem alma mekan sahibi ve organizatörlerin sorumluluğundadır. Düşme, yaralanma, izdiham, ezilme, taciz, kavga ve saldırıya uğrama gibi acil durumlar için polis, ambulans gibi ilk yardım sağlık ekipleri ve yaşam destek ürün ve hizmetlerini sağlamakla yükümlüdür. Mekan ve Etkinlik sahipleri bu tedbir ve önlemleri yasa ve kanunlar gereğince uygulamakta sorumludur. Bu kapsamda oluşacak herhangi bir eksiklik veya ihmal tamamen EDY ‘lerin kendi sorumluluğundadır. Oluşacak hukuki yada adli bir durumda EtkinlikAra™ yöneticileri, çalışanları ve şirketi kesinlikle muhatap şahit yada taraf olarak dava, soruşturma yada duruşmalarda yer alamaz, EtkinlikAra™ Şirket yöneticileri ve çalışanlarının tutanak ve belgelerde adlarının geçirilmesi karşısında taraflar hakkında 1.000.000TL maddi ve manevi tazminat davasını